Propozycje programowe

Paintball

Paintball

Dla uczestników bardzo aktywnych, lubiących wyzwania - proponujemy PAINTBALL. To wspaniała zabawa, która przysporzy wielu niezapomnianych wrażeń.

Jest to gra wymagająca aktywnego działania, drużynowego zgrania i woli zwycięstwa.
We wszystkich sportach psychologia ma istotny wpływ na odnoszenie sukcesów, ale w paintballu ma znaczenie wyjątkowe. Wszystko sprowadza się do stopnia pewności siebie. Zespół lub zawodnik pełen ufności we własne siły zazwyczaj odnosi sukcesy i na odwrót. Pewność siebie pojedynczego zawodnika i pewność siebie całego zespołu są wzajemnie powiązane na zasadzie "sprzężenia zwrotnego". Śmiały, pewny siebie zawodnik może natchnąć tym uczuciem drużynę. Pełen zapału zespół może napełnić odwagą lękliwego zawodnika. Istotnym elementem jest realizacja hasła " jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". To oczywiście pomaga grupie działać bardziej skutecznie jako kolektyw, przynosząc jej dalsze zwycięstwa nie tylko w trakcie gry, ale także w życiu zawodowym.

Na polu paintballowym doskonale i w naturalny sposób następuje kreowanie przywódców, tak potrzebne w pracy każdego zespołu.
Dynamika gry sprawia, że przez krótki czas umysł ludzki działa na "wysokich obrotach" i wtedy każdy przekonuje się, że może dać sobie radę ze stresem. Stwarza to nową perspektywę dla oceny własnej sytuacji życiowej. Codzienne problemy, które często wydają się być tak przerażające, nagle stają się czymś z czym możemy sobie poradzić. To w konsekwencji zmniejsza napięcie i nerwowość w życiu.

Dla wielu osób istotnym efektem gry w paintball jest wyzwolenie się od nagromadzonych negatywnych uczuć wrogości i agresji. Jest to swego rodzaju oczyszczenie psychiczne. Szczególnie dobrze bawią się w tę grę ludzie, którzy wykonują odpowiedzialną, związaną z napięciem psychicznym pracę, ponieważ paintball staje się dla nich wspaniałą okazją aby się "urwać" i rozładować napięcie w sposób nieszkodliwy i sprawiający radość.

Taki dzień:
Skonsoliduje każdy zespół
Wykreuje prawdziwych przywódców
Pozostawi olbrzymią ilość wspomnień
Pozwoli odreagować stres i napięcie życia codziennego
Da nam wiedzę o tym jacy jesteśmy

Paintball dał się poznać jako jeden z najbardziej ekscytujących sportów organizowanych na świeżym powietrzu w skali całego świata. W paintball grają miliony mężczyzn i kobiet niezależnie od wieku i stylu życia w ponad 40 krajach. Bez znaczenia, gospodynie domowe, studenci, robotnicy czy emeryci, wszyscy gracze w paintball są zwykle połączeni zamiłowaniem do przygód i łączy ich silny duch współzawodnictwa.
Paintball jest kombinacją dziecięcych gier w berka i chowanego lecz jest dużo bardziej wyrafinowany i organizowany jako próba sił zespołu i graczy. Jest jednakże bardzo wiele możliwych scenariuszy i rodzajów gry. Zwykle grupa graczy jest dzielona na dwa zespoły. Ilość graczy w każdym zespole od jednego, dwóch, pięciu, siedmiu czy dziesięciu do ponad tysiąca graczy w zespole co jest limitowane tylko wielkością pola gry. 

W typowej grze biorą udział dwie drużyny. Każda drużyna rozpoczyna grę ze swojej bazy. By wygrać drużyna musi zdobyć flagę przeciwnika i umieścić ją w swojej bazie. Trudność polega na tym, że każdy z zawodników wyposażony jest w marker (automatyczny karabinek) i pociski z żelowej, ekologicznie bezpiecznej farby, którymi może zaznaczyć (zastrzelić) przeciwnika. Trafiony..... odpada.
Co jest najpiękniejsze? Najpiękniejsze jest to, że za chwilę w kolejnej rozgrywce to Ty możesz zostać wyeliminowany przez swojego rywala. Przez cały czas jesteś nieśmiertelny. Zabawa jest w pełni bezpieczna. Jej uczestnicy otrzymują kompletny ubiór ochronny: specjalną maskę chroniącą twarz i uszy, kombinezon maskujący, chroniący prywatne ubranie przed zabrudzeniem.

Jesteśmy przekonani, że godziny spędzone na polu paintballowym i zakończone np. wspólnym piknikiem przyniosą wymierne korzyści każdej firmie.