Propozycje programowe

Imprezy integracyjne

Imprezy integracyjne

 

Imprezy integracyjne mają zazwyczaj charakter wyjazdowy, najczęściej kilkudniowy z noclegiem w miejscu sprzyjającym integracji pracowników i budowaniu bliskich kontaktów między ludźmi. Wyjazd ten ma na celu stworzenie przez organizatorów "nieprzewidzianych" sytuacji zmuszających uczestników do podejmowania decyzji w nieznanych im dziedzinach życia, w ekstremalnych warunkach, odkrywających nowe, nieuświadomione cechy osobowości. 

Oto wybrane przykłady zadań ze "szkoły integracji": 

Wiszące opony 
Grupa korzystając z belki musi przedostać się przez opony zawieszone w centrum trójnoga. To, wbrew pozorom, trudne ćwiczenie wymaga opracowania skomplikowanej strategii, dobrego pomysłu.

Gorąca okolica
Zadanie polega na zbudowaniu konstrukcji, która umożliwi poruszanie się na wysokości 1 m w obszarze okręgu o średnicy 20 m. W tym zadaniu istotną rolę odgrywa planowanie, proces burzy mózgów, umiejętność podejmowania decyzji, rozumienie celu, kierowanie, korzystanie z doświadczeń kolegów z zespołu.

Wyschnięta studnia
Wydobywanie drogocennego przedmiotu z wyschniętej studni. Zadanie wymaga współpracy całego zespołu, wyłonienia naturalnego przywództwa, umiejętności planowania strategicznego i taktycznego.

Wirtualne Himalaje
Budowa przez uczestników konstrukcji wysokościowej i zdobycie jej szczytu z asekuracją liny. Indywidualna wspinaczka odbywa się przy współpracy pozostałych kolegów. Zadanie to może służyć rywalizacji pomiędzy zespołami lub też daje szansę ludziom na przekraczanie barier i lęków - ma cechy terapii indywidualnej i grupowej. 

Pływanie we mgle
Grupy muszą pokonać na pontonach tor wodny wymagający dużej ilości manewrów - utrudnieniem może być, że tylko jedna osoba widzi trasę a reszta ma zawiązane oczy - zadanie wymaga pracy zespołowej, koordynacji oraz porozumienia pomiędzy członkami zespołu.

Most Tarzana
Most rozwieszony jest nad przeszkodą naturalną, lub pomiędzy drzewami. Osoby przechodzące przez most mogą mieć zawiązane oczy i pokonują przestrzeń przytrzymując się zwisających "pnączy" i słuchając podpowiedzi członków zespołu. Zadanie to pomaga rozwijać różnego rodzaju niekonwencjonalne metody przekazywania informacji. 

Paitball
Na pierwszy rzut oka paintball wydaje się grą w "zabijanie", polowanie jednej drużyny na drugą. Praktyka wykazuje jednak, że można ją uznać za metaforę życia, sprawdzian charakterów, zdolności, rozładowania nagromadzonych negatywnych uczuć wrogości i agresji. Paintball może również spowodować, że inaczej popatrzymy na samych siebie. Silne napięcie towarzyszące grze często pomaga ludziom zupełnie innym okiem "zobaczyć swoje wnętrze". Twoja reakcja na polu daje wiedzę na temat twoich potencjalnych zachowań w sytuacji "analogicznej", ale realnej. Szczególnie dobrze bawią się w tę grę ludzie, którzy wykonują odpowiedzialną, związaną z napięciem psychicznym pracę - paintball staje się dla nich wspaniałą okazją aby się "urwać" i rozładować napięcie w sposób nieszkodliwy i sprawiający radość.

Inne 
Kolejne atrakcje to: loty na spadochronie za motorówką, lot balonem (dostarczą takich wrażeń, że krew zacznie szybciej krążyć), loty poduszkowcem, narty wodne, hydrospeed (jazda za motorówką na gumowym kole). Wszystkie zajęcia wodne odbywają się w kombinezonach z pianki neoprenowej zabezpieczającej przed zimnem i urazami a także w kapokach.

 Wykaz atrakcji proponowanych przez nas obejmuje kilkadziesiąt pozycji i ciągle jest rozszerzany. Jesteśmy przekonani, że nasze oferty spełnią Państwa oczekiwania. Szczegóły w każdej chwili gotowi jesteśmy omówić na spotkaniu. Jak zwykle jesteśmy otwarci na wszelkie Państwa sugestie dotyczące atrakcji jak i każdego innego punktu programu.